V Severnej Kórei vyzývajú obyvateľstvo, aby prišlo plieť ryžové polia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Soul 9. júna (TASR) - Severná Kórea spustila mesiac trvajúcu kampaň, v ktorej vyzýva obyvateľov krajiny, aby prišli plieť burinu na ryžové polia a pomohli tak zvýšiť úrodu tejto kľúčovej obilniny.

Informoval o tom severokórejský denník Rodong sinmun, ktorý pripomenul, že to od občanov žiada vládnuca Kórejská strana práce. Uviedol tiež, že pletie ryžových polí je rozhodujúce pre zvýšenie tohtoročnej úrody ryže.

Výsadba ryže v Severnej Kórei sa tento rok skončila v čase, keď vrcholil zjazd Kórejskej strany práce, ktorý sa začiatkom mája konal prvýkrát po 36 rokoch a vo svojich záveroch avizoval rôznorodé plány na zlepšenie podmienok v ekonomiky Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Súčasťou týchto plánov je aj vyhlásená kampaň na pletie ryžových polí a predtým ich osev.

Denník napísal, že poľnohospodári i dobrovoľníci sú odhodlaní dosiahnuť svoj cieľ - vysokú úrodu, ktorá by pomohla riešiť problém s nedostatkom potravín v krajine a doviedla ju k sebestačnosti.

Dôkazom oživenia záujmu o poľnohospodárstvo je aj nedávna návšteva severokórejského vodcu Kim Čong-una na výstave poľnohospodárskej techniky, ktorá bola jeho prvou inšpekčnou cestou od zvolenia za predsedu vládnej strany, uviedla agentúra DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.