Traja dôchodcovia v Nitrianskom kraji sa stali obeťami zlodejov

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Nitra 9. júna (TASR) – Dôchodkyňu olúpil na ulici v Komárne neznámy muž. V stredu 8. júna približne o 11. hodine dopoludnia na Vodnej ulici strhol lúpežník 78-ročnej žene z krku dve zlaté retiazky a z miesta ušiel. Poškodenej vznikla škoda vo výške 250 eur. Udalosť videla z balkóna svedkyňa, ktorá okamžite kontaktovala políciu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Polícia po páchateľovi pátra. Muž mohol byť vysoký zhruba 180 centimetrov, vo veku okolo 40 rokov. Oblečený bol v obleku. "Žiadame o pomoc občanov, ktorí si v čase lúpeže na Vodnej ulici pred obytným blokom číslo osem všimli čokoľvek, čo by polícii pomohlo pri zistení páchateľa, aby svoj poznatok oznámili," vyzvala verejnosť Bruchterová. Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície v Komárne začala trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Podobný prípad sa stal v stredu aj v Nových Zámkoch na Pribinovej ulici. Neznámy muž oslovil na ulici 71-ročnú dôchodkyňu a pýtal sa jej na cestu do nemocnice. Po krátkom rozhovore povedal žene, že má niečo na krku a siahol jej naň. Vtedy jej pravdepodobne nenápadne odopol retiazku, ktorú jej odcudzil. Pani si až po chvíli všimla, že jej na krku chýba retiazka a uvedomila si, že ju neznámy muž okradol. Krádežou vznikla poškodenej škoda vo výške 200 eur. Uvedený skutok vyšetruje polícia ako prečin krádeže.

Obeťou podvodníka sa stal v stredu 8. júna aj 84-ročný dôchodca. Zavolal mu neznámy muž, ktorý sa predstavil ako vnuk, že potrebuje požičať peniaze. Starý pán v domnienke, že skutočne hovorí so svojím príbuzným, finančnú pomoc prisľúbil. Fiktívny vnuk dedkovi povedal, že pre peniaze pošle svojho známeho. Dôchodca neznámemu mužovi odovzdal 600 eur. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin podvodu, skonštatovala Bruchterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.