Tatranci otvorili letnú sezónu odomknutím Štrbského plesa

Na snímke starosta Štrby Michal Sýkora (vľavo), medveď Štrbko a mím Miro Kasprzyk ako Poseidon sa člnkujú vo vodách jazera Štrbské Pleso počas otvorenia letnej turistickej sezóny na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 10. júna 2016. Foto: TASR – Oliver Ondráš

Štrbské Pleso 10. júna (TASR) – Na Štrbskom Plese dnes otvorili novú letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách. Hoci oficiálne budú turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí sprístupnené až v stredu 15. júna, program v rámci vítania leta sa začal už dnes. Starosta Štrby Michal Sýkora, Poseidon a medveď Štrbko dnes dreveným kľúčom odomkli vody Štrbského plesa. Symbolicky tak otvorili letnú turistickú sezónu a sezónu člnkovania vo Vysokých Tatrách. 

Súčasťou otvorenia hladiny Štrbského plesa a zároveň tatranskej turistickej sezóny bolo aj uvedenie dvoch publikácií a hry Poznáš Tatry? Počas podujatia bola prítomným turistom predstavená kniha Miloša Janošku s názvom Život a krásy Slovenska a publikácia Ivana Bohuša Najkrajšie cyklotrasy Tatry a okolie.

V piatok 17. júna sa uskutoční tradičné stretnutie v Starom Smokovci, pri ktorom sa posvätí voda v prameni Kyselka. „Zároveň sa otvorí aj tatranské kultúrne leto. Hosťom večerného programu bude hudobníčka Katka Knechtová,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Andrea Žigová. V sobotu 18. júna začne program symbolického sprístupnenia tatranských chodníkov turistom pri Popradskom plese. „Víkendový program ukončí nedeľné popoludnie (19.6.) Tatranským juniálesom v mestskom parku v Tatranskej Lomnici,“ doplnila Žigová.

Počas letnej sezóny bude každý víkend v Tatrách menšie alebo aj väčšie podujatie, pripravených je aj niekoľko noviniek. Nebudú chýbať už tradičné akcie ako napr. Viva Italia v Poprade, ktorý sa bude konať budúci týždeň, či Benátska noc na Štrbskom Plese. Návštevníci Tatier sa môžu tešiť aj na Medvedie dni na Hrebienku, či športové podujatie Tatry v pohybe. Záver leta bude koncom augusta patriť akcii Svište na plese. Podľa Žigovej na letné podujatia a marketingové aktivity pred letnou sezónou vyčlenila OOCR zo svojho rozpočtu asi 200.000 eur. Tatranci veria, že leto 2016 bude úspešné a do slovenských hôr si nájde cestu množstvo návštevníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.