Výluka na železničnej trati medzi Sereďou a Križovanmi nad Dudváhom

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 10. júna (TASR) - Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) bude v dňoch 11. - 12. júna výluka v úseku Sereď – Križovany nad Dudváhom. V rámci nej sa v uvedenom úseku zrealizujú práce týkajúce sa opravy geometrickej polohy koľaje, taktiež sa vykoná úprava štrkového lôžka do profilu a navarenie srdcovky vo výhybke.

Dôvodom týchto udržiavacích prác je zlepšenie stavu železničného zvršku. Práce realizujú ŽSR vlastnými pracovníkmi a z vlastných zdrojov.

Cestujúca verejnosť bude v úseku Sereď - Trnava prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou. Počas pracovných dní je frekvencia cestujúcich väčšia, preto ŽSR realizovaním prác cez víkend vychádzajú v ústrety cestujúcej verejnosti.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.