Slovenský národný archív otvorí dnes brány verejnosti

Na snímke pohľad na uloženie roztriedených archívnych dokumentov v Slovenskom národnom archíve Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenský národný archív (SNA) otvorí dnes brány verejnosti. Deň otvorených dverí sa začína o 10.00 h a pripravené sú nielen prednášky, ale aj tvorivé dielne a rôzne aktivity pre malých i veľkých.

"Otvoríme verejnosti depoty, kde sú ukryté výnimočné dokumenty k dejinám Slovenska od 13. storočia až do súčasnosti. Pripravená je výstava o dejinách divadelníctva a kinematografie aj bezplatná burza," opísala Daniela Tvrdoňová zo SNA.

Pre najmenších otvoria Detskú úradovňu. "Budú si môcť vyskúšať, ako sa úradovalo v minulosti," poznamenala. Deti si tak vyskúšajú písanie s brkami či starý telefón.

Návštevníci sa dozvedia viac aj o reštaurovaní, čakajú na nich ukážky tejto práce. Reštaurovanie si budú môcť tiež vyskúšať. V tvorivých dielňach si môžu urobiť vlastnú knižku a naučiť sa základy origami.

SNA privítala približne 150 návštevníkov už v piatok 10. júna. Išlo o školákov rôzneho veku. Archív verí, že dnes ho navštívi aspoň toľko ľudí ako po minulé roky, kedy Deň otvorených dverí robili cez týždeň. "Vtedy prišli desiatky až stovky ľudí," poznamenala Tvrdoňová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.