A. Kiska poslal kondolenciu B. Obamovi po útokoch na klub v Orlande

Na archívnej snímke prezident Andrej Kiska. Foto: screenshot RTVS

Bratislava 13. júna (TASR) - Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska poslal prezidentovi Spojených štátov amerických Barackovi Obamovi sústrastný telegram v súvislosti s nedeľňajším útokom v nočnom klube v Orlande. Informoval o tom tlačový odbor Kancelárie prezidenta SR.

"Vážený pán prezident, s veľkým šokom a zármutkom som prijal správu o tragédii v Orlande, pri ktorej vyhasli desiatky ľudských životov. Hlboko odsudzujem nezmyselný a absolútne neakceptovateľný útok voči nevinným ľuďom. Vážený pán prezident, dovoľte, aby som Vám a Vašim prostredníctvom rodinám obetí vyjadril úprimnú sústrasť," píše sa v sústrastnom telegrame.

Streľba, ku ktorej došlo v nočnom gay klube Pulse v Orlande na Floride, si vyžiadala 50 mŕtvych a 53 zranených. Bezprostredne neboli spoľahlivé dôkazy o tom, či bol masaker v Orlande politicky alebo nábožensky motivovaný, alebo išlo o prejav nenávisti voči homosexuálom.

Predpokladaný páchateľ Omar Mateen údajne prisahal vernosť extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Dôkazy o jeho priamom prepojení na IS alebo iné teroristické skupiny však nateraz neexistujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.