RegioJet požiadal o licencie na autobusové linky, chystá 20 spojov

Ilustračná snímka Foto: Tablet.TV

Bratislava 14. júna (TASR) - Súkromný dopravca RegioJet plánuje spustiť na východnom Slovensku dve nové autobusové linky, na ktorých má jazdiť 20 spojov denne. Spoločnosť už podala žiadosť o licencie na tieto linky.

"Chceme prepojiť mestá na východnom Slovensku so stanicami našich vlakov. Tie síce v súčasnosti premávajú do Kysaku či Košíc, ale pre cestujúcich, ktorí pokračujú ďalej na východné Slovensko, chceme zabezpečiť garantovaný prípoj priamo od alebo k vlaku," opísal majiteľ spoločnosť Radim Jančura.

Všetky autobusy, ktoré plánuje dopravca spustiť, tak budú priamo nadväzovať na príchody a odchody jeho vlakov. "Rešpektovať budú aj ich prípadné meškania," dodal Jančura.

Novými linkami chce spoločnosť spojiť Kysak s Prešovom či Kysak so Svidníkom. "Plánujeme aj spoje z Kysaku do Bardejova, ktoré by nadväzovali na vlaky z Bratislavy a Prahy a obsadiť plánujeme aj významnú trasu medzi Košicami, Michalovcami, Humenným a Sninou," vymenovala riaditeľka autobusovej dopravy spoločnosti RegioJet Ivana Kašická.

Všetky nové trasy vzišli podľa jej slov z podnetov cestujúcich, ktoré uviedli v nedávnej ankete firmy. "Ak by všetko vyšlo ako plánujeme, na východnom Slovensku vznikne 20 nových autobusových spojení, ktoré budú premávať každý deň," vyčíslila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.