Manželka útočníka z Orlanda sa ho snažila odradiť od útokov

Jermaine Towns (vľavo) a Brandon Shuford čakajú na ulici po streľbe v nočnom klube v Orlande 12. júna 2016. Towns informoval, že jeho brat bol v klube počas streľby. Foto: TASR/AP

Orlando 15. júna (TASR) - Manželka útočníka z gay klubu v Orlande vedela o jeho zámere a pokúšala sa mu ho vyhovoriť. Informovala o tom v noci nadnes spravodajská televízia NBC News.

Noor Zahi Salman momentálne vypočúvajú agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Zdroje blízke vyšetrovaniu pre NBC News uviedli, že žena sa rozhodla vypovedať a spolupracovať s vyšetrovateľmi.

Noor Zahi Salman sprevádzala svojho manžela, keď si kupoval muníciu a puzdro na zbraň. Dokonca ho raz zaviezla autom do klubu Pulse, keďže si chcel dôkladne "preskúmať terén".

Úrady zvažujú, že voči Mateenovej vdove vznesú obvinenia, keďže o plánovanom útoku vedela a neoznámila to príslušným orgánom. Rozhodnutie vo veci však ešte nepadlo.

K útoku v nočnom bare Pulse v Orlande došlo v noci zo soboty na nedeľu. Omar Mateen (29) tam zastrelil 49 ľudí a 53 ďalších zranil. Následne ho zneškodnila špeciálna policajná jednotka.

V nemocnici stále zostáva 27 zranených. Šiesti z nich sú v kritickom a jeden až dvaja vo veľmi zlom stave, takže bilancia obetí ešte nemusí byť konečná.

Omar Mateen, ktorý sa narodil v rodine afganských prisťahovalcov v New Yorku, bol dvakrát ženatý. Noor Zahi Salman bola jeho druhou manželkou, s ktorou mal trojročného syna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.