Mimoriadny kongres SZĽH začal: Delegáti budú voliť nového predsedu

Na snímke vľavo v pozadí kandidát na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút a vpravo prezident SZĽH Igor Nemeček pred začiatkom zasadnutia mimoriadneho kongresu SZĽH v Bratislave 16. júna 2016. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 16. júna (TASR) - Mimoriadny kongres Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa vo štvrtok v Bratislave začal so 67 delegátmi zo 71 pozvaných. Zaregistrovalo sa tak 247 hlasov z celkových 280. Generálny sekretár SZĽH Róbert Pukalovič, poverený vedením kongresu konštatoval, že plénum je uznášaniaschopné.

Formálne kongres otvoril odchádzajúci prezident SZĽH Igor Nemeček: "Som veľmi rád, že tak ako som to povedal pred tromi týždňami, tak sme aj dospeli k tomuto kroku a kongres sme zvolali. Dnes máte možnosť zvoliť si nové vedenie SZĽH na ďalšie tri roky."

Následne delegáti schválili pracovné komisie a bez výhrad odobrili program rokovania s hlavným menu voľby nového šéfa hnutia a novej 11-člennej exekutívy zväzu. Mimoriadnemu kongresu predchádzalo zasadnutie Rady SZĽH, jej legislatívna komisia spracovala všetky požiadavky, pozmeňujúce i doplňujúce návrhy do nových Stanov SZĽH a tie po takmer desaťhodinovom maratóne delegáti rady schválili. Výsostné hlasovacie právo dostali všetky registrované domáce kluby. Z nich má najvyšší počet hlasov - päť - každý tipsportligový účastník, tromi hlasmi disponuje prvoligista a jedným účastník druhej ligy, ženský klub, ale aj každá mládežnícka kategória akéhokoľvek klubu - mladší žiaci, starší žiaci, kadeti, dorast a juniori. Po jednom hlase pridelili 20-člennej skupine športových odborníkov, spoločenstvu päťdesiatich hokejistov ako aj novovytvorenej Slovenskej asociácii hráčov ľadového hokeja (SIHPA).

Mandátová komisia SZĽH minulý týždeň oficiálne potvrdila dvoch prezidentských kandidátov. Nástupcom Igora Nemečka sa mohol stať len jeden z dvojice Tibor Turan a Martin Kohút. O miesta vo Výkonnom výbore SZĽH (10 + prezident) prejavilo záujem 19 členov hnutia, no ich počet sa potom o jedného znížil.

Delegáti kongresu schválili prvé body rokovania, medzi nimi aj štatút Stáleho rozhodcovského súdu. K rozporu prišlo až pri návrhu registračného poriadku. Ten mal zaviesť elektronickú registráciu hráčov, pričom systém už bol pripravený, na čo svojím apelom upozornil člen Výkonného výboru Lukáš Machala. Plénum však na jeho naliehanie nereflektovalo a z 277 platných hlasov návrh dostal len 84.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.