Nočné centrum Banskej Štiavnici rozžiari festival Illumination

Na snímke Hlavná ulica v Banskej Štiavnici. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Banská Štiavnica 16. júna (TASR) - Historické centrum Banskej Štiavnice sa v sobotu (18.6.) v noci zmení na rozžiarené mesto svetla, a to vďaka multimediálnemu festivalu svetla Illumination - Banská Štiavnica.

Podľa hlavného koordinátora festivalu Matúša Kaníka bude festival pozostávať z kombinácie videomappingov, umeleckých svetelných a technologických inštalácií, audiovizuálnych show a výstav umeleckých diel, ktoré budú rozmiestnené v historickom centre mesta. Festival tak vytvorí platformu na prezentáciu posledných prác talentovaných a mladých umelcov.

V rámci festivalu bude prebiehať charitatívna zbierka občianskeho združenia Svetielko Nádeje za účelom finančnej pomoci pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Podujatie sa koná pod záštitou mesta Banská Štiavnica, jeho koordinátormi sú občianske združenia 4:Tune, Trakt a Stredná priemyselná škola Samuela Mikovíniho. Festival sa uskutoční v čase od 21.30 do 01.00 h v uliciach historického centra Banskej Štiavnice. Vstup nie je nijako limitovaný ani spoplatnený.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.