Dobrovoľníci počas Týždňa modrého gombíka vyzbierali vyše 56.000 eur

Zbierka UNICEF Modrý gombík, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 16. júna (TASR) - Tretí májový týždeň už tradične patril Týždňu modrého gombíka. UNICEF tento rok vďaka výťažku zo zbierky vo výške 56.753,63 eura podporí detí v Mauritánii, kde v dôsledku klimatických zmien trpia podvýživou. TASR informovala Monika Sasaráková z UNICEF Slovensko.

Až desať percent detí v Mauritánii sa nedožije ani piateho roku života. Pritom už dve eurá stačia na nákup terapeutickej stravy, ktorá je pre jedno dieťa na jeden deň.

Zbierka prebiehala v 136 mestách a obciach vďaka dobrovoľníkom z 280 škôl po celom Slovensku. Jej úspech každoročne závisí práve od počtu a nadšenia mladých dobrovoľníkov zo zapojených škôl. Do projektu sa ako koordinátor dobrovoľníkov pridal aj 20-ročný Rišo.

„Mojím detským snom bolo stať sa učiteľom a vďaka dobrovoľníckemu programu UNICEF Slovensko sa mi tento sen podarilo splniť. Vďaka pôsobeniu na školách na celom Slovensku a stretnutiam s deťmi všetkých vekových kategórií sa zlepšili moje komunikačné schopnosti, otvorenosť, schopnosť empatie a výrazne sa rozšírili moje vedomosti v oblasti ľudských, hlavne detských práv,“ povedal o benefitoch, ktoré so sebou dobrovoľníctvo prináša.

Rišo je súčasťou skupinky mladých nadšencov pre práva detí a na slovenských školách ako Junior Ambasádor UNICEF hravou formou učí, čo detské práva v praxi znamenajú.

„Okrem tejto celoročnej vzdelávacej aktivity sa usilujeme vniesť vzdelávací rozmer aj do projektu Týždeň modrého gombíka. Deti na školách napríklad aj prostredníctvom vedomostnej súťaže učíme o tom, ako žijú deti v krajine, pre ktorú zbierame, tento rok v Mauritánii, čo je to podvýživa a ako je možné pomôcť. Vďaka tejto aktivite sa deti v neposlednom rade učia aj empatii a nezištnej pomoci iným,“ vysvetlila koordinátorka zbierky Erika Szaboóvá zo Slovenského výboru pre UNICEF.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.