Politické strany budú naďalej dostávať peniaze zo štátneho rozpočtu

Na archívnej snímke vpravo poslanec Marian Kotleba (Ľudová strana Naše Slovensko). Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 16. júna (TASR) - Politické strany budú naďalej dostávať financie zo štátneho rozpočtu. Plénum Národnej rady SR dnes nepodporilo novelu zákona o politických stranách od ĽSNS, ktorej zámerom bolo, aby politické subjekty boli financované výlučne z dobrovoľných príspevkov členov a sympatizantov.

"Cieľom legislatívneho návrhu je zrušiť financovanie politických strán z verejných zdrojov, znížiť zaťaženie štátneho rozpočtu a zosúladiť financovanie politických strán so znením Ústavy SR," napísali v návrhu kotlebovci.

Poukazovali na to, že v predchádzajúcom volebnom období 2012 až 2016 bolo politickým stranám zo štátneho rozpočtu vyplatených vyše 45 miliónov eur. "Za výsledky vo voľbách v marci 2016 im vznikol nárok na príspevky vo výške ďalších takmer 60 miliónov eur. A to všetko v situácii, kedy výška celkového dlhu SR prekročila úroveň 41 miliárd eur," uviedli poslanci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.