A. Danko: Z vystúpenia prezidenta mám vynikajúci pocit

Na snímke vľavo dole prezident SR Andrej Kiska prichádza predniesť Správu o stave republiky pred poslancami počas 6. schôdze Národnej rady SR v Bratislave vo štvrtok 16. júna 2016. Tretí zľava predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 16. júna (TASR) - Koalícia je s prejavom prezidenta SR Andreja Kisku spokojná. Bol podľa nej štátnický a veľmi aktuálny.

"Z vystúpenia pána prezidenta mám vynikajúci pocit. Zhodnotil stav spoločnosti, odpovedal na veľa vecí a ukázal vo veľa veciach cestu," povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Osobne sa mu páčilo zamyslenie, kam smeruje Slovensko z hľadiska zostavovania aj budúcej vlády. "Hovoril o demokratických politických stranách a dá sa z neho vo veľa oblastiach poučiť," doplnil.

Podpredseda NRSR Martin Glváč (Smer-SD) hodnotí prezidentov prejav ako klasický, štátnický a vyvážený. "A na túto dobu veľmi aktuálny. Zarezonovalo všetko," myslí si šéf poslaneckého klubu Smeru-SD.

Pokiaľ ide o Kiskove narážky na ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), uviedol, že hlava štátu má právo vyjadrovať sa aj k takýmto veciam. Podľa Glváča išlo o popis situácie, ku ktorej prispeli všetci vrátane médií. "A my sa s otázkami vysporiadame," dodal.

Martin Fedor zo #Siete hodnotí prezidentovo pôsobenie ako stabilizujúce. Oceňuje, že sa nebojí hovoriť o problémoch, ktoré trápia Slovensko. Zaujala ho pasáž o tom, že členstvo SR v EÚ nemá žiadnu rozumnú alternatívu.

"Zaujali ma tiež poznámky k propagande, konšpirátorom," doplnil s tým, že štát by v tejto oblasti mal byť aktívnejší, keďže ide o bezpečnosť. Fedor tiež súhlasí, že treba vrátiť ľuďom dôveru v štát a politikov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.