Oslávte s Avionom slnovrat veľkolepo po švédsky!

Foto: Avion Shopping Park

Bratislava 17. júna (OTS) - Chcete osláviť tohtoročný príchod leta naozaj netradične? V nedeľu 19. júna 2016 môžete na vlastnej koži zažiť veľkolepú oslavu slnovratu po švédsky – MIDSOMMAR. Stačí prísť do najväčšieho nákupného centra AVION v Bratislave a vychutnať si zadarmo jahody, švédske dobroty, spoznať severské ľudové zvyky, hry pre deti a užiť si koncert aj s pesničkami švédskej skupiny ABBA!

„Keďže je AVION Shopping Park značkou so škandinávskymi koreňmi, radi by sme priblížili tieto zaujímavé tradície a kultúru aj našim návštevníkom. Midsommar („stred leta“) je jeden z najobľúbenejších švédskych sviatkov, v popularite sa vyrovná Vianociam. Preto tento rok plánujeme spolu s obchodným domom IKEA osláviť letný slnovrat naozaj vo veľkom štýle. Návštevníci si okrem bežného nakupovania budú môcť užiť celodenný program plný zaujímavých aktivít, zábavy, tradícií a hudby, kde si na svoje prídu naozaj všetky vekové kategórie,“ povedala Andrea Aujeská, riaditeľka nákupného centra AVION v Bratislave, ktoré vlastní a prevádzkuje spoločnosť IKEA Centres zo švédskej skupiny IKEA Group.

Veľkolepá škandinávska oslava príchodu leta odštartuje v nákupnom centre AVION v nedeľu 19. júna 2016 o 10.00 hod. a bude trvať do 18.00 hod.:

Čo môžete zažiť:
• pre zvedavých maškrtníkov budú k dispozícii rôzne švédske dobroty a jahodový stánok, kde potešia návštevníkov jahodové poháre zdarma (vlani sme návštevníkom rozdali až 300 kg jahôd!)
• švédske ľudové tradície a pletenie vencov
výstavu fotografií s informáciami o významných švédskych osobnostiach ako napríklad Ingvar Kamprad, Astrid Lindgrenová či Alfred Nobel
• o skvelú hudbu sa postará slovenská hudobná skupina STARMANIA original, ktorá má vo svojom repertoári pripravené slovenské aj zahraničné piesne. A nebudú chýbať ani hity švédskej skupiny ABBA!
švédske ľudové piesne v tradičných švédskych krojoch zaspievajú speváci z konzervatória
• deti čaká skvelý program Divadla Maškrta a interaktívny hudobno-zábavný program Pánko
fotokútik s rôznymi typickými letnými a švédskymi rekvizitami (vence z kvetov, jahody, slnko, švédska vlajka, slnečné okuliare)
• detičky sa môžu do sýtosti vyšantiť na pripravenej XXL trampolíne, na skákadle a nafukovadlách

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.