Basketbal: Good Angels Košice podali prihlášku do EP FIBA

Na archívnej snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po zisku trinásteho titulu majsteriek Slovenska po treťom finálovom zápase play off slovenskej extraligy nad Piešťanskými Čajkami v Košiciach v sobotu 23. apríla 2016. Foto: TASR - Milan Kapusta

Košice 17. júna (TASR) - Basketbalistiky Good Angels Košice by v sezóne 2016/2017 nemali chýbať v Európskom pohári FIBA. Generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský potvrdil, že tím nebude účinkovať v Eurolige, prihlášku však odoslal do EP FIBA. Trinásťnásobný majster Slovenska momentálne nemá zmluvne zaviazanú ani jednu hráčku, v najbližšom období je preto prioritou budovanie kádra.

Po sezóne 2015/2016 nastala v klube neistota týkajúca sa budúcnosti známej basketbalovej značky. "Môžem potvrdiť, že sme sa prihlásili do Európskeho pohára FIBA. V našom prípade je jedno, či máme rozpočet 500 tisíc eur alebo dva milióny eur. Tak či tak budeme hrať stále na siedmom až deviatom mieste. Je to realita, ktorú sme mali možnosť vidieť v nedávnych rokoch," prezradil na tlačovej konferencii novinky z klubu Jendrichovský.

Hlavným trénerom zostane v sezóne 2016/2017 Peter Jankovič, ktorý sa na pozíciu posunul po odchode Maroša Kováčika. "V našom klube odviedol fantastickú robotu a ja nemám ambíciu priviesť zahraničného odborníka, ktorý nám tu bude dávať rozumy," poznamenal Jendrichovský.

Generálny manažér košického klubu sa v uplynulých týždňoch rozhodoval, či bude pokračovať iba s mládežou alebo aj s A-tímom. Rozhodovanie Jendrichovského výrazne ovplyvnila jedna z legiend slovenského ženského basketbalu Zuzana Žirková. "Stálo ma to veľa káv a stretnutí s Danom, aby som ho prehovorila o pokračovaní. Je to o ženskom tíme, nie o mne, ale o mládeži. Pre tie deti je Good Angels veľký pojem a keď sa ich spýtate, kde chcú hrať, odpovedia, že u nás. Potrebujú mať motiváciu a najlepšou motiváciou bude vidieť ako Good Angels bojujú a majú výsledky," poznamenala Žirková.

Košičania momentálne nemajú pod zmluvou ani jednu hráčku, čo sa však v najbližších dňoch zmení. "Budeme oslovovať naše bývalé hráčky a aj ďalšie, ktoré ukážu chuť bojovať za náš klub. Som presvedčený, že dodržíme všetko, čo zmluvne podpíšeme," dodal Jendrichovský.

Good Angels sa v pondelok 27. júna dozvedia mená svojich súperov v EP FIBA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.