Danko diskutoval s vedením Matice slovenskej o aktuálnych udalostiach

Matica slovenská. Foto: www.facebook.com

Martin 18. júna (TASR) - O aktuálnych spoločenských udalostiach a mieste Matice slovenskej (MS) v slovenskej spoločnosti diskutoval dnes predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) s vedením MS na jej pôde v Martine. Danko navštívil MS v sprievode poslancov parlamentu za Slovenskú národnú stranu, ktorej členovia si dnes na slávnostnom sneme pripomínajú 145. výročie jej založenia.

V martinskom sídle Matice šéfa parlamentu privítal predseda MS Marián Tkáč spolu so správcom Marošom Smolcom, informoval TASR Jozef Dobroslav Pinka z informačného ústredia MS. "Andrej Danko poďakoval vedeniu Matice slovenskej za statočnosť a úsilie pri práci na zachovávaní našich národných tradícií. Vyjadril ochotu spolupracovať na aktivitách aj priamo v priestoroch Národnej rady," uviedol.

Delegáciu čakali podľa slov Pinku i ukážky z archívu krojov, knižná i periodická tlač z produkcie MS, ale aj najvzácnejšie kúsky z archívnych políc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.