Poslanci vzali na vedomie petíciu #Siete a ukončili schôdzu

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 22. júna (TASR) - Poslanci Národnej rady SR vzali na vedomie petíciu o hmotnej zodpovednosti politikov a vylúčení schránkových firiem z verejného priestoru, ktorú ešte v júli 2015 spustila vtedy mimoparlamentná strana #Sieť. Hlasovaním o petícii ukončili poslanci šiesty deň šiestej schôdze parlamentu.

Snemovňa musela o petícii rokovať, keďže ju podpísalo viac ako 100.000 občanov. Cieľom petície bolo presadiť, aby osoby, ktoré vykonávajú funkciu vo verejnej správe, niesli osobnú hmotnú zodpovednosť za nimi spôsobenú škodu, ktorá vznikla občanom Slovenskej republiky. Má tiež za cieľ vylúčiť schránkové firmy z obchodovania so štátom a z účasti na štátnych zákazkách.

#Sieť sa po voľbách stala súčasťou koalície. V programovom vyhlásení vlády je napísané, že kabinet prijme účinný protischránkový zákon vzťahujúci sa na všetky verejné zdroje. Mali by sa tiež vytvoriť podmienky pre zavedenie osobnej hmotnej zodpovednosti pri nakladaní s verejnými zdrojmi.

Poslanci hlasovaním ukončili poslednú riadnu schôdzu pred prázdninami. Na riadnom rokovaní sa majú zísť až v septembri. Do lavíc však zrejme zasadnú oveľa skôr, už na budúci týždeň. Opozícia totiž plánuje v piatok (24.6.) podať návrh na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Predseda NRSR Andrej Danko (SNS) má sedem dní na zvolanie schôdze od podania návrhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.