R. Brecely zrejme nebude kandidovať za predsedu #Siete

Na snímke nominant na ministra, dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely počas tlačovej konferencie strany #Sieť. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 22. júna (TASR) - Minister dopravy Roman Brecely zrejme nebude kandidovať za predsedu #Siete. "Bol som poverený predsedníctvom #Siete a pánom Procházkom k tomu, aby som viedol rezort dopravy. Žiadnu inú úlohu a poverenie som nedostal," odpovedal dnes na otázku, či je pravda, že uvažuje nad kandidatúrou. Ako možná kandidátka sa spomína Katarína Cséfalvayová.

#Sieť má vnútorné problémy. Viacerí poslanci vyslovili nedôveru v schopnosti a osobnostné predpoklady Radoslava Procházku viesť stranu. Eduard Adamčík, Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor, Andrej Hrnčiar a Igor Janckulík hovoria o nedemokratických spôsoboch vedenia strany, nekomunikácii aj o chýbajúcej sebareflexii a hádzaní zodpovednosti na druhých.

Procházkovi vyčítajú aj to, ako informoval médiá o situácii v #Sieti. Oznámil, že odvolal Andreja Hrnčiara z funkcie prvého podpredsedu #Siete a Martina Fedora z postu člena predsedníctva. Ako dôvod uviedol postup poslancov, ktorí si poza jeho chrbát mali dohodnúť stretnutie o možnostiach spolupráce so Smerom-SD a Mostom-Híd.

Poslanci za #Sieť sú za predčasný stranícky snem, na ktorom by volili nového predsedu. Katarína Cséfalvayová zatiaľ nepotvrdila, že sa o post bude uchádzať, ale ani to nevylúčila. Podľa Aleny Bašistovej je Cséfalvayová jedna z možností. O tom, či bude predčasný snem #Siete, má hovoriť predsedníctvo. Konať by sa malo tento týždeň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.