SĽUK otvára vlastné kino

Foto: TASR

Bratislava 24. júna (OTS) - Toto leto okrem tanečných a divadelných vystúpení, pripravuje Slovenský ľudový umelecký kolektív aj jednu veľkú novinku – otvorenie kina. Už vo štvrtok, 23.6. si v priestoroch divadla SĽUK, diváci budú môcť vychutnať slovenský film režiséra Marka Škopa, Eva Nová, v hlavnej úlohe s vynikajúcou Emíliou Vášaryovou. Film získal niekoľko ocenení, jedným z nich bola aj Cena filmovej kritiky FIPRESCI na 40. Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Taktiež sa stal najúspešnejším hraným filmom na slávnostnom ceremoniáli národných filmových cien Slnko v sieti.

Sme preto veľmi radi, že týmto skvelým snímkom, ktorý je zo slovenskej produkcie môžeme zahájiť práve naše otvorenie. Kino sme zdigitalizovali vďaka podpore Audiovizuálneho fondu. Výberom filmových žánrov by sme chceli osloviť širšiu skupinu divákov, podnietiť ľudí k návšteve kina a rozvíjať ich vzťah k audiovizuálnemu umeniu. Kino SĽUK je zaujímavé nielen svojím prostredím v ktorom sa nachádza a tým sa odlišuje od klasických veľkých multiplexov, ale taktiež tým, že v okolí Rusoviec je to zatiaľ jediné kino. Ľudia tak majú o možnosť viac ako využiť rozumne svoj voľný čas a oddýchnuť si.
Viac informácií o programe na http://www.kino.sluk.sk/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.