Slovenský štvorkajak získal striebro na 500 m v Moskve

Na snímke slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike spredu Danis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka sa tešia z víťazstva po finálovej jazde v kategórii K4 na 1000 m muži na MS v talianskom Miláne 23.augusta 2015. Foto: TASR/Martin Baumann

Moskva 25. júna (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získal na ME v Moskve striebro na 500 m. Úradujúci majstri sveta na kilometri finišovali vo finále na druhom mieste so stratou 0,800 s za loďou Maďarska v zostave Bénce Nadás, Sándor Totka, Péter Molnár, Tamás Somorácz.

Bronz putuje do Španielska. Pre Myšáka s Linkom je to prvá medaila zo seniorských ME. Vlčekovi s Tarrom moskovský kanál sedí. V roku 2014 na MS zaknihovali v Krylatskom zlatý double, keď nenašli premožiteľov v K2 na 1000 m ani na päťstovke. V nedeľu predpoludním sa slovenská káštvorka v ruskej metropole predstaví na kilometrovej trati.

výsledky:

K4 na 500 m:
1. Bénce Nadás, Sándor Totka, Péter Molnár, Tamás Somorácz (Maď.) 1:19,760,
2. Denis MYŠÁK, Eřik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) 1:20,560
3. Francico Cubelos, Roi Dodriguez, Albertr Marti, Diego Cosgaya (Šp.) 1:21,228

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.