Polícia absolvuje cvičenie zamerané na presun účastníkov predsedníctva

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 27. júna (TASR) – Dnes ráno sa začalo v Bratislave cvičenie policajných zložiek, ktoré má preveriť koordinovanosť postupu pri presune účastníkov podujatí v rámci slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Cvičenie simuluje situáciu, keď sa na podujatí zúčastnia ústavní činitelia z jednotlivých krajín Európskej únie.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová, cvičenie bude trvať približne do 14.00 h. "Simuluje presun účastníkov z hraničného priechodu Jarovce – Kitsee k hotelom, v ktorých budú osoby ubytované, a odtiaľ do Reduty, kde sa uskutočnia stretnutia. Druhou trasou cvičenia je spojenie medzi Letiskom Milana Rastislava Štefánika, hotelmi a Redutou," uviedla Dobiášová.

Ako vysvetlila, zámerom cvičenia je preverenie odovzdávania informácií, získanie reálnych poznatkov, ktoré sú potrebné na koordináciu síl a prostriedkov Policajného zboru (PZ). "Taktiež je cieľom preveriť funkčnosť bezpečnostných opatrení vykonávaných jednotlivými odbormi úradu – dopravná ochrana, epizodická a technická ochrana, operatívna ochrana a ochrana objektov," dodala hovorkyňa.

Policajný zbor bude v rámci zabezpečovania bezpečnostných opatrení vykonávať permanentný monitoring Reduty a ďalších objektov určených na rokovania. Monitorované budú hotely, kde budú ubytované delegácie na ministerskej úrovni, ale aj okolie ďalších hotelov, keďže v rámci šesťmesačného obdobia je v Bratislave naplánovaných okolo 180 odborných podujatí s počtami delegátov od 30 do 2000.

Niektoré návštevy ministerských rád budú pristávať na letisku v Bratislave, ostatné ministerské delegácie na viedenskom letisku Schwechat, z ktorého bude preprava zabezpečovaná špeciálnymi zložkami polície. O vedúcich delegácií na ministerskej úrovni sa bude starať personál Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a príslušníci PZ.

Dobiášová pripomenula, že v rámci režimových opatrení budú na protiľahlom chodníku oproti budove Reduty osadené zábrany, pričom pohyb chodcov po chodníku nebude obmedzený. "Rovnako nebude obmedzený ani vstup návštevníkov do prevádzok, ktoré sa tam nachádzajú," informovala policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.