Kovové kryty okolo stromov v Trnave na pešej zóne nahradili trávou

Trnava, ilustračné foto. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 27. júna (TASR) – Kovové kryty okolo novovysadených stromov na zrekonštruovanej pešej zóne v Trnave vydržali dva roky. Teraz ich radnica vymenila za zelenú trávu. Vypočula tak sťažnosti občanov, že v zime a daždi boli klzké a mohli spôsobiť pády. Postupne by mali byť zeleným trávnikom obkolesené všetky stromy v centrálnej mestskej zóne.

Podľa hovorcu mesta Pavla Tomašoviča by sa mali úpravy dočkať parkové plochy v centre mesta. „Aby sme dosiahli prijateľnú klímu, hlavne v letnom období,“ povedal Tomašovič pre TASR. Podmienky pre prácu chce samospráva vylepšiť aj na budove mestského úradu na Trhovej ulici, ktorú pri hlavnom vstupe už niekoľko rokov skrášľuje pavinič trojlaločný.

Teraz pribudne lanový systém, po ktorom sa bude šplhať do výšky vlkovec veľkolistý s efektnými listami v tvare srdca. Rastlina na budove dokáže zlepšiť ovzdušie, znížiť spotrebu energie na vykurovanie o päť percent, alebo znížiť teplotu vo vnútorných priestoroch počas horúčav. Kým sa poriadne zakorení a začne rásť, očakávaný efekt pomôžu vytvoriť kvitnúce popínavé letničky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.