Poslednú prevezenú Slovenku zo Srbska čaká operácia hrudníka

Na snímke občania z havarovaného autobusu pred nástupom do slovenského vládneho špeciálu TU-154 na letisku v Niši 21. júna 2016. Foto: TASR/AP

Bratislava 28. júna (TASR) - Zranená Slovenka, ktorú v pondelok (27.6.) medzi poslednými previezli na Slovensko po minulotýždňovej autobusovej nehode v Srbsku, podstúpi v stredu (29.6.) operáciu hrudníka v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB). Momentálne je v stabilizovanom stave, avšak s viacerými zraneniami. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Zuzana Eliášová.

Žena momentálne leží na Klinike hrudníkovej chirurgie UNB. "Naši zdravotníci jej poskytujú maximálnu zdravotnú starostlivosť," informovala Eliášová. Dĺžku hospitalizácie nevedela predbežne určiť.

V pondelok previezli na Slovensko posledné dve zranené osoby po autobusovej nehode. Doteraz boli hospitalizované v nemocnici v srbskom meste Niš. Druhá privezená pacientka má zranenú ruku. Teraz leží v bratislavskej Nemocnici svätého Michala na traumatológii. Ešte nie je isté, či ju budú operovať. Je to však pravdepodobné. "Lekári o tom rozhodnú zajtra," povedal pre TASR hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík. Dĺžku jej hospitalizácie preto nevedel presne určiť.

Posledných zranených priviezol v utorok Airbus A319-115 CJ, ktorý sa stal súčasťou vládnej letky len pred niekoľkými týždňami. Lietadlo je možné upraviť aj na prevoz ťažko zranených osôb. Na Slovensko priviezlo i telá troch obetí tragédie.

Pri minulotýždňovej (21.6.) nehode autobusu pri meste Niš v Srbsku zomrelo päť dovolenkárov a viacero ľudí utrpelo zranenia. Väčšina z nich však ešte v ten deň odletela domov slovenským vládnym špeciálom.

Príčiny nehody sa stále vyšetrujú, podľa medializovaných informácií však mohlo ísť o mikrospánok vodiča.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.