Sobotňajší pochod Budapest Pride podporili veľvyslanectvá 29 štátov

Ilustračné foto - Dúhový Pride pochod - pochod aktivistov za práva neheterosexuálov. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Budapešť 28. júna (TASR) - Podporu členom komunít LGBTI pred sobotňajším 24. ročníkom pochodu Budapest Pride vyjadrili dnes budapeštianske veľvyslanectvá 29 krajín spoločnou deklaráciou. Informoval dnes o tom spravodajský server hvg.hu.

Medzi týmito krajinami sú aj Spojené štáty, Británia, Francúzsko, Nemecko a Kanada.

V dokumente zastupiteľské úrady vyjadrili podporu členom maďarských komunít LGBTI pri príležitosti 21. ročníka Budapest Pride festivalu, ktorý sa začal 25. júna a vyvrcholí v sobotu 2. júla 24. ročníkom pochodu.

"Ľudské práva sa vzťahujú na každého človeka rovnako, nezávisle na sexuálnej orientácii a pohlavnej identite. Je to podstata našich demokratických hodnôt. Oslava rôznorodosti je príležitosťou napomôcť rešpektovanie ľudských práv," píše sa vo vyhlásení veľvyslanectiev, ktoré súčasne odmietli všetky formy násilia a diskriminácie z dôvodu sexuálnej orientácie či pohlavnej identity kdekoľvek na svete.

Budapest Pride, ktoré je podujatím s najdlhšou históriou v strednej a východnej Európe, bojuje za rovnoprávnosť členov komunít LGBTI, pripomína sa v deklarácii, v ktorej veľvyslanectvá vyjadrili nádej, že Maďari sa k účastníkom pochodu budú správať úctivo a že maďarské orgány budú odhodlané zabrániť narušenie poriadku zo strany extrémistických skupín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.