Cez leto budú strážiť Slovákov v Chorvátsku slovenskí policajti

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP

Bratislava 29. júna (TASR) - Na bezpečnosť slovenských dovolenkárov v Chorvátsku aj tento rok dohliadne od 1. júla do 31. augusta osem slovenských policajtov. Informoval o tom dnes Martin Wäldl z Prezídia Policajného zboru.

Vyslaní slovenskí policajti budú pôsobiť v Trogire, k dispozícii tu budú na telefónnom čísle +385 99 7201 001. A tiež v oblastiach Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga. Slováci ich tam môžu kontaktovať na telefónnom čísle +385 99 7201 002.

"Cieľ vyslaných policajtov je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas tranzitu cez územie Chorvátska. Vyslaní policajti budú ľahko rozpoznateľní, pretože budú vo svojich slovenských policajných uniformách," uviedol Wäldl.

Pripomenul, že chorvátska polícia spustila v roku 2006 projekt "Bezpečná turistická sezóna". Slovensko sa do tohto projektu zapája od roku 2008. "Od začiatku našej účasti slúžilo v Chorvátsku 64 slovenských policajtov. Tento rok vyšle do Chorvátska 17 krajín 74 svojich policajtov," uviedol Wäldl.

Vlani riešili slovenskí policajti v Chorvátsku celkovo 272 prípadov pomoci slovenským turistom. Ďalej poskytovali informácie občanom pri osobnom kontakte počas hliadkovej činnosti. "Týkali sa predovšetkým právnej úpravy parkovania vozidiel, priestupkov v doprave a postupu ich riešenia, dislokácie rôznych úradov, staníc prvej pomoci, pôšt, bánk, riešenia poistných udalostí, opráv a odťahov vozidiel a podobne," doplnil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.