Prahou sa prehnala búrka s prívalovým ďažďom

Ilustračná fotografia. Foto: TASR AP

Praha 29. júna (TASR) - Prahou sa v noci nadnes prehnala silná búrka sprevádzaná prívalovým dažďom. Hasiči v českej metropole odčerpávali vodu zo zatopených pivníc či výťahových šácht a z ciest odstraňovali vyvrátené stromy, uviedol dnes spravodajský server Novinky.cz.

Silný a prudký dážď zasiahol Prahu v utorok podvečer, pričom postupoval smerom od juhozápadu na severovýchod. Voda zaplavila niekoľko pivníc, výťahovú šachtu i podjazd pod železničnou traťou. Silný vietor zase vyvracal stromy.

"V súvislosti s nepriaznivým počasím evidujeme k 22. hodine 12 výjazdov. Išlo o päť vyvrátených stromov, šesť prípadov čerpania vody a jedenkrát sme vyrazili k uvoľnenému bilbordu,"
uviedla v utorok večer hovorkyňa pražských hasičov Pavlína Adamcová.

Na Podleskej ulici zaplavila voda podjazd pod železničnou traťou tak rýchlo, že v ňom uviazli dve osobné autá. Tie vytiahli až privolaní hasiči a policajti. Požiarnici následne uvoľnili poklopy kanálov a vodu nechali odtiecť. Vodu v priebehu noci odčerpávali aj z výťahovej šachty aj z rodinného domu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.