Vrtuľník vo Vysokých Tatrách pomáhal dôchodcovi

Ilustračné foto Foto: TASR – František Iván

Vysoké Tatry 29. júna (TASR) - Leteckí záchranári z Popradu pomáhali v utorok (28.6.) večer 72-ročnému turistovi, ktorý na Sliezskom dome náhle odpadol. Na miesto boli privolaní aj záchranári z Horskej záchrannej služby a Rýchla zdravotná pomoc. TASR o tom informovala hovorkyňa Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

"Po zastavení obehu a dýchania u pacienta začali privolaní záchranári s okamžitou resuscitačnou starostlivosťou, ktorá bola úspešná. Lekárka leteckých záchranárov bola k chate spustená pomocou lanovej techniky," uviedla Hopjaková. Pacienta v spolupráci s pozemnými záchranármi pripravila na letecký transport. Po preložení na palubu vrtuľníka, ktorý pristál približne 300 metrov od Sliezskeho domu, bol transportovaný na centrálny príjem popradskej nemocnice.

Po podrobnejšom vyšetrení v nemocnici pacienta s akútnym koronárnym syndrómom následne letecky previezli na Kliniku kardiológie Fakultnej nemocnice v Prešove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.