Na bratislavskom galakoncerte Viva Europa! vystúpia umelci z EÚ

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 2. júla (TASR) – Pri príležitosti prvého predsedníctva SR v Rade EÚ sa dnes v Bratislave uskutoční slávnostný galakoncert s názvom „Viva Europa!“. Ten je súčasťou otváracieho koncertu 12. ročníka festivalu Viva Musica! TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

Otvárací koncert festivalu a zároveň slávnostný galakoncert sa uskutoční v novej budove Slovenského národného divadla na nábreží Dunaja o 20.00 h. Partnerom podujatia je Bratislavský samosprávny kraj.

"V rámci koncertu sa predstaví veľký zmiešaný zbor zložený z umelcov z členských krajín EÚ v sprievode 200-členného symfonického orchestra pod vedením slovenského dirigenta Jozefa Chabroňa, ktorý naštudoval program vytvorený špeciálne pre túto príležitosť. Vstup je voľný," uviedla hovorkyňa.

Počas galakoncertu sa uskutoční taktiež slávnostné uvedenie poštovej známky, ktorú Slovenská pošta vydala v piatok (1.7.) pri príležitosti predsedníctva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.