Zlé počasie prerušilo pátranie po zmiznutom malajzijskom lietadle

Na snímke policajti nesú časť lietadla 29. júla 2015 v meste Saint-André na severovýchode ostrova Réunion patriaceho k Francúzsku. Francúzske úrady 30. júla 2015 vyhlásili, že v prípade časti krídla, ktorá sa našla na ostrove Réunion a mohla by pochádzať z nezvestného Boeingu 777 malajzijských aerolínií, ktorý zmizol pre takmer rokom a pol nad Indickým oceánom, nemožno vylúčiť nijakú hypotézu. Približne dva metre dlhú časť krídla našli podľa správ miestnych médií pri pobreží neďaleko mesta Saint-André na severovýchode ostrova patriaceho k Francúzsku. Foto: TASR/AP Photo

Sydney 6. júla (TASR) - Pátranie po nezvestnom lietadle malajzijských aerolínií linky MH370 v Indickom oceáne prerušili kvôli nepriaznivému počasiu na maximálne osem týždňov. Oznámili to dnes predstavitelia pátracích tímov, ktorých cituje agentúra Reuters. Pátranie sa malo pôvodne ukončiť v polovici tohto roka.

Lietadlo s 239 osobami na palube zmizlo počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu 8. marca 2014. Ide o jednu z najväčších leteckých záhad vôbec. Kus krídla - vztlakovú klapku - vyplavilo vlani v júli more na pobrežie francúzskeho ostrova Réunion.

Vyšetrovatelia doteraz nepotvrdili po nezvestnom lietadle žiadnu inú stopu. Podmorské pátranie v južnej časti Indického oceánu - najnákladnejšie v dejinách - neprinieslo doposiaľ nijaké výsledky.

Preskúmalo sa 110 000 kilometrov štvorcových a zostáva ešte 10 000 kilometrov štvorcových vytýčeného morského dna. Akciu riadia malajzijské, austrálske a čínske úrady.

Nepriaznivé počasie umožní použitie niektorých druhov vlečných zariadení - použitie samostatného pátracieho podmorského plavidla, ktoré skúma najťažšie úseky, však bude možné použiť len za dobrého počasia na jar alebo v lete.

Ak počasie zostane nepriaznivé alebo zlyhá technika, pátranie môže pokračovať ešte dlho po zimných mesiacoch, vyhlásili predstavitelia pátracej misie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.