Na Malom štrbskom maratóne budú štartovať opäť aj Keňania

Keňan Micach Kiplagat Samoei Foto: TASR/Martin Baumann

Štrba 7. júla (TASR) – Na nedeľný 39. ročník Malého štrbského maratónu je prihlásených vyše 500 pretekárov z ôsmich krajín, ktorí budú súťažiť vo všetkých vekových kategóriách o finančné ceny.

Z nich vyše 190 pobeží hlavnú 31 km trať, kde si opäť zmerajú sily prví traja z minulého ročníka, keď zvíťazil ukrajinský pretekár Viktor Starodubcev (JM Demolex Bardejov) pred Tiborom Sahajdom (TJ Obalservis Košice) a Anatolijom Malým (Goral marathon). Konkurenciou im budú kenskí vytrvalci, ktorí vlani chýbali. Prihlásení sú traja za klub run2gether: Micah Kiplagat Samoei, Geoffrey Githuku Chege a Isaac Ino Kadenge, ale aj poprední domáci maratónci Boris Csiba (BMSC Bratislava) a Robert Valíček (Obal servis Košice).

Aj medzi ženami na rovnakej trati budú mať prvé dve z minulého roka Petra Fašungová (VSC Dukla Banská Bystrica) a Natalija Malá (Goral marathon) kenskú konkurenciu, keď príde Janet Jepkosgeiová Kimugungová.

Okrem 31 km cestného behu zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť do Štrby budú ďalší pretekári súťažiť na 10 km okruhu, kde je prihlásených vyše 240 bežcov. Rovnakú 10 km trať zo Štrby cez Šuňavu do priestoru štartu absolvujú pretekári v Nordic Walking. Táto disciplína je novinkou podujatia a organizátori tým dávajú ďalším záujemcom príležitosť k aktívnemu pohybu. Nebudú chýbať ani tradičné súťaže detí od predškolákov po najstarších žiakov. Malý štrbský maratón je zaradený aj do športového projektu Tatry v pohybe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.