Dva týždne môžu Piešťanci hlasovať o participatívnom rozpočte

Piešťany Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Piešťany 11. júla (TASR) – Jedenásť občianskych projektov sa uchádza o prostriedky z mestskej pokladnice Piešťan prostredníctvom nultého ročníka participatívneho rozpočtu. Spolu je naň vyčlenených 20.000 eur. O udelení peňazí rozhodnú Piešťanci hlasovaním, ktoré potrvá do 24. júla.

V kategórii projektov do 2000 eur je zaradený projekt detské ihrisko v materskej škole na Považskej ulici, ďalej stolnotenisové stoly v mestskom parku, viacgeneračná oddychová zóna na Lipovej ulici, návrh na spracovanie projektovej dokumentácie na cyklochodníky v centre mesta a aj osadenie púmp pre bicykle. V kategórii nad 2000 eur podali obyvatelia mesta projekty na verejný gril v priestoroch mestského amfiteátra, do revitalizácie ktorého sa pustili piešťanské neziskové organizácie, tiež projekt na zlepšenie oddychového priestoru a doriešenie parkovania na Brezovej ulici, záchranu malého futbalového ihriska na sídlisku Adam Trajan, úprava vnútrobloku na Ulici Mateja Bela a bezbariérové priestory pre materské centrum Úsmev.

Podľa vyjadrenia hovorkyne Piešťan Evy Bereczovej celkovo podali Piešťanci 23 projektov, komisia poverená vyhodnocovaním rozhodla, že hlasovať sa bude o jedenástich, pretože ostatné prišli po termíne alebo nesplnili kritériá. Z malých projektov by mali byť podporené štyri a z väčších dva. "Žiadny z podaných projektov sa nestratí, radnica sa ich pokúsi zaradiť do rozpočtu v nasledujúcich rokoch," dodala Bereczová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.