Šéfka komisie olympijského výboru: Rio je pripravené privítať svet

Na snímke letecký pohľad na dominanty uprostred skala Pao de Acúcar (Cukrová homoľa), záliv Guanabara Bay a gigantická socha Krista Spasiteľa, ktorá je umiestená na vrchu Corcovado, 4. júla 2016 v brazílskom Riu de Janeiro. Letné olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro sa budú konať od 5. augusta do 21. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 12. júla (TASR) - Rio 2016 je pripravené privítať svet. Vyhlásila to riaditeľka koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Nawal El Moutawakelová, ktorá je presvedčená, že brazílske mesto zorganizuje úspešné olympijské hry.

El Moutawakelová po záverečnej návšteve dejiska OH 2016 vydala tlačovú správu, v ktorej vyzdvihla "úžasnú olympijskú dedinu" a "absolútne skvostné športoviská". Cariocas, ako sa nazývajú obyvatelia Ria, podľa nej "transformovali mesto cez víziu, z ktorej spravili realitu". "Úspech olympijských hier bude ich úspechom," citovala Maročanku agentúra DPA.

Dejisko OH tak dostalo dôležitú podporu v čase, keď sa v súvislosti s Riom skôr hovorilo o finančnej a politickej kríze v Brazílii, obavách o bezpečnosť a víruse zika. Po náraste kriminality sa dočasný brazílsky minister obrany Raul Jungmann nedávno rozhodol zvýšiť počet vojakov hliadkujúcich v uliciach Ria de Janeira.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.