Sobotka sa bude v ČR opäť uchádzať o vedenie sociálnych demokratov

Bohuslav Sobotka Foto: TASR/AP

Praha 12. júla (TASR) - Český premiér Bohuslav Sobotka sa mieni opäť uchádzať o post lídra sociálnych demokratov, a to aj v prípade, keby jeho strana neuspela v jesenných krajských a senátnych voľbách. Oznámil to dnes spravodajský server Novinky.cz.

Voľby predsedu Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) sa budú konať na volebnom zjazde na jar budúceho roku. Ešte predtým, 7.-8. októbra, však stranu čakajú voľby do krajských zastupiteľstiev a voľby senátorov v tretine obvodov.

Sobotka svojím pondelňajším vyjadrením vyvrátil špekulácie, že by v prípade neúspechu v októbrových voľbách už kreslo predsedu strany neobhajoval.

"Chcem viesť ČSSD aj do volieb do Poslaneckej snemovne v roku 2017. Budem teda na jarnom zjazde ČSSD kandidovať na jej predsedu," povedal Sobotka pre denník Právo.

Premiér v tejto súvislosti označil nadchádzajúce krajské a senátne voľby za veľmi dôležité a zdôraznil, že sa bude usilovať o čo najlepšie výsledky. Kľúčové však podľa neho budú až voľby do Poslaneckej snemovne, dolnej komory parlamentu ČR, ktoré rozhodnú o zložení budúcej vlády.

Podporu Sobotkovej opätovnej kandidatúre vyjadrila podpredsedníčka ČSSD a ministerka práce Michaela Marksová. "Neviem si vôbec predstaviť, že by ČSSD v tejto chvíli našla lepšieho predsedu," uviedla Marksová.

Sociálni demokrati síce zvíťazili v posledných parlamentných voľbách v roku 2013. V prieskumoch verejnej mienky sa ale dlhodobo umiestňujú až na druhom mieste za svojím koaličným partnerom, hnutím ANO Andreja Babiša.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.