VIDEO: V Košickom kraji padali stromy, v Prešovskom lietali strechy

Ilustračné foto. FOTO TASR - Roman Hanc Foto: TASR - Roman Hanc

Košice 14. júla (TASR) – Pre silný vietor a dážď zasahovali hasiči v noci nadnes na viacerých miestach v Košickom kraji. Odstraňovali najmä spadnuté stromy.

"Zasahovali sme v okresoch Košice, Rožňava a Spišská Nová Ves. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov a konárov na vozovku, ale i  vozidlá," uviedol pre TASR krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

Dnes ráno zasahovali na Bukureštskej ulici v Košiciach. "Išlo o strom, ktorý spadol na jedno vozidlo, konkrétne Audi A6, a čiastočne zasiahol aj druhé vozidlo značky Citroën," dodal operačný dôstojník s tým, že nikto pri tom neutrpel zranenie.

Celkovo košickí hasiči podľa jeho slov v noci absolvovali približne 15 výjazdov. Rovnaký počet absolvovali aj hasiči v Prešovskom kraji.

V súvislosti s nočnou odstraňovali najmä popadané stromy a čerpali aj vodu z upchatého kanála. Ich pomoc potrebovali v meste Stropov, v obciach Hrabovčík a Šandal. Strom spadol na cestu aj na Dubovej ulici v Prešove. Búrka v kraji poškodila aj niektoré strechy.

Najviac škôd evidujú v Papíne v okrese Humenné, kde strhlo strechu na budove školy a obecnom úrade. Tam sa búrka s krupobitím a nárazovým vetrom prehnala ešte v stredu (13. 7.) v popoludňajších hodinách.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove pre TASR dnes ráno povedal, že situácia sa upokojila. Hasiči od rána nemali žiadne výjazdy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.