Osud grófa Pálffyho spoznajú v noci návštevníci Bojnického zámku

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 14. júla (TASR) - Spoznať históriu i osudový príbeh jeho posledného šľachtického majiteľa budú môcť návštevníci zámku v Bojniciach počas nočných prehliadok jeho komnatami i nádvoriami. Prehliadky za svitu mesiaca už tradične vo vybraných termínoch počas letných prázdnin pripravilo Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice, informovala jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.

"Počas nočných prehliadok spoznajú naši návštevníci minulosť zámku, oboznámia sa s dávnymi legendami. Stretnú tiež grófa Pálffyho, ktorý im rozpovie svoj životný príbeh. To všetko vo svetle lampášov, za zvukov podmanivej hudby a s pohárom lahodného vína v rukách," uviedla Gordíková.

Doplnila, že nočným zámkom sprevádzajú verejnosť lektori v dobových kostýmoch a kde-tu im spoločnosť robia aj duchovia jeho bývalých obyvateľov. "Biela pani s alabastrovou pleťou návštevníkom odhalí tajomstvo toho, prečo sa nocou túla po zámku. Posledný šľachtický majiteľ zase nechá hostí nahliadnuť do svojho srdca a podelí sa s nimi o príbeh svojej lásky. Čierna pani zahalená v nadýchanom čiernom závoji im rozpovie príbeh nešťastnej lásky a manželstva bez dôvery," priblížila.

Spoznať históriu zámku a stretnúť sa s jeho obyvateľmi môže verejnosť v termínoch 15., 16., 29. a 30. júla, tiež 5., 6., 26. a 27. augusta. Prehliadky začínajú vždy o 20.00 h, a to bez nutnosti predchádzajúcej objednávky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.