Helena Vondráčková získala platinovú platňu za album Best of the Best

Helena Vondráčková Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 19. júla (TASR) - Česká speváčka Helena Vondráčková si 15. júla v rámci narodeninového koncertu v Divadle Broadway prevzala platinovú platňu Supraphonu za predaj svojho kompilačného albumu Best of the Best. Ten vyšiel v septembri 2014 k jej významnému jubileu, ktorým bolo 50 rokov účinkovania na hudobnej scéne.   V septembri 2014 totiž uplynulo presne 50 rokov od vydania prvej piesne a zároveň prvého veľkého hitu Červená řeka, ktorý odštartoval kariéru českej pop hviezdy Heleny Vondráčkovej. Vydavateľstvo Supraphon vtedy vydalo špeciálne pri príležitosti tohto jubilea 2CD Best of the Best, ktoré zmapovalo všetky hudobné etapy speváčky. Celkom 41 piesní v originálnych verziách ponúklo všetky najobľúbenejšie nahrávky českej divy.

Chronologický výber sa začína práve piesňou Červená řeka, pokračuje ďalšími hitmi Malovaný džbánku; Lásko má, já stůňu; Čas je proti nám, Copacabana či Dlouhá noc. Fanúšikovia si na nej nájdu po prvý raz kompletnú pôvodnú verziu piesne Sladké mámení i s filmovou slohou, ktorá nikdy nevyšla, niekoľko duetov alebo skladbu Časy se mění v podaní Golden Kids. Záverečnou na albume je nová pieseň Oheň lásky, ktorú Helena nahrala v závere augusta 2014.

Vybrať na dve cédečka celú 50-ročnú kariéru, to najlepšie z najlepšieho, nebolo jednoduché. Ale myslím si, že sa nám to podarilo. Vytypovala som si piesne, o ktorých som vedela, že ja som spokojná, že spokojné je publikum, že sa vždy páčili, že mali aj medzinárodné úspechy. Radili sme ich chronologicky po rokoch, v originálnej verzii, tak ako boli naspievané v tej dobe, presne ako vznikali,“ uviedla pre TASR speváčka.

Skladbu Červená řeka nahrala vtedy 17-ročná stredoškoláčka Vondráčková 3. septembra 1964. Americká ľudová pieseň s českým textom Iva Fischera a sprievodom Tanečného orchestra Československého rozhlasu sa stala z večera do rána veľkým hitom, ktorý Helena dodnes spieva na svojich koncertoch.

Bola som rada, že som ju zaspievala k spokojnosti Josefa Vobrubu, dirigenta Tanečného orchestra Československého rozhlasu. Vrátila som sa domov, dokončila školu a maturitu. Vôbec som nečakala, že táto pieseň sa stane takým hitom,“ dodala speváčka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.