Prešov získal na opravu troch telocviční dotáciu 43-tisíc eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Prešov 21. júla (TASR) - Mesto Prešov získalo štátnu finančnú pomoc vo výške 43.000 eur pre tri telocvične. Podľa slov primátorky Andrey Turčanovej pomôžu tieto financie pri riešení havarijných stavov telocviční i pri ich vybavení zakúpením náradia. Mesto na projekty prispeje sumou 12.770 eur.

Najväčšia časť dotácie pôjde do telocvične Základnej školy Šrobárová, kde sa chystá rekonštrukcia podlahy za 48.000 eur. Zakúpi sa tiež náradie, konkrétne švédske lavičky a debna. Rovnako na dovybavenie telocvične budú použité financie aj pre ZŠ Mirka Nešpora a ZŠ Československej armády.

Prostriedky boli získané v rámci výzvy Ministerstva školstva SR. Mesto požadovalo podporu pre štyri základné školy. Komisia, ktorá projekty posudzovala, nakoniec rozhodla, že v rámci Slovenska dostane peniaze 178 škôl zriadených obcou.

Podľa slov primátorky dostalo mesto zhruba 13 % z celkovej sumy, ktorú by samospráva na zveľadenie týchto telocviční potrebovala. "Aj tak je to však pomoc pri riešení havarijných stavov, či pri ich vybavení náradím,“ skonštatovala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.