Spoznať Bojnice môže verejnosť už aj počas večerných prehliadok

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 22. júla (TASR) - Spoznávať Bojnice môže verejnosť po novom aj počas večerných prehliadok mestom so sprievodcom. Novinku, ktorá má za cieľ podporiť turistický ruch v kúpeľnom meste, pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB).

"Naše Bojnice sú dnes síce malým mestečkom, avšak s veľmi bohatou a zaujímavou históriou. Večerné prehliadky - Putovanie históriou mesta Bojnice so sprievodcom sme sa rozhodli uskutočniť na základe mnohých otázok turistov, kde by sa mohli dozvedieť viac informácií o Bojniciach. Uvedomili sme si, že by sme mali otvoriť okná histórie dokorán a predstaviť naše mesto v celej svojej kráse," povedal autor prehliadok Emil Medera, ktorý je členom OOCR RHNB a bojnický mestský poslanec.

Bojnice sa tak už podľa Mederu na Slovensku zaradili k mestám, kde verejnosti zaujímavou formou predstavia bohatú históriu, silným putom zviazanú s týmto miestom. "Putujúci mestom sa mimo iného dozvedia, že prvá písomná zmienka o Bojniciach je už z roku 1113, že v meste bývali vychýrené trhy so železom, soľou a vzácnym šafranom, s ktorým sa obchodovalo až na burze v Londýne, alebo že posledný šľachtický majiteľ zámku - Ján XVI. František Pálffy, gróf z Erdödu, sa do Bojníc zamiloval, a preto sa tu nechal aj pochovať," priblížil.

Komentované putovanie Bojnicami môže verejnosť absolvovať počas leta vždy vo štvrtok od 19.30 h. Začiatok trasy je pred Farským kostolom sv. Martina z Tours v centre na Sládkovičovej ulici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.