Vicepremiér Šimšek: Turecko zostane verné demokratickým princípom

Foto: TASR/AP

Čcheng-tu 23. júla (TASR) - Turecko bude v dodržiavaní demokratických zásad naďalej pokračovať, povedal dnes v reakcii na neúspešný vojenský prevrat a vyhlásenie výnimočného stavu podpredseda tureckej vlády Mehmut Šimšek.

"Napriek tomu, čo sa pred týždňom v Turecku stalo, my sa budeme pevne držať demokratických princípov," ubezpečil Šimšek predstaviteľov skupiny najväčších ekonomík sveta G-20. "Skutočne sa toho veľa nemení," povedal turecký vicepremiér.

Šimšek vystúpil s prejavom na zasadaní ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk skupiny G-20, ktoré sa koná v Čcheng-tu, hlavnom meste juhočínskej provincie S'-čchuan.

Po minulotýždňovom pokuse o vojenský prevrat bolo v Turecku zatknutých dovedna už 10.410 ľudí, povedal v piatok tlačovej agentúre Anatólia turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Turecko vo štvrtok vyhlásilo 90-dňový výnimočný stav. Erdogan hovorí, že po zmarenom pokuse o puč, pri ktorom zomrelo 260 ľudí, je tento mimoriadny stav nevyhnutný na obnovenie poriadku.

Rýchlosť, akou toľké zatknutia prebehli, znepokojila mnohých západných spojencov Turecka, ktorí následne vyjadrili obavy, že maloázijská krajina sa čoraz rýchlejšie vydáva na cestu autoritatívneho režimu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.