Okolie kaštieľa v Betliari dnes ožíva historickým piknikom

Na snímke kaštieľ v Betliari. Foto: TASR/František Iván

Betliar 23. júla (TASR) – V poradí tretí Andrássyovský piknik v historických kostýmoch s hudbou dnes popoludní pozýva na návštevu pred kaštieľom v Betliari. Podujatie na lúke pri fontáne so začiatkom o 14.00 h sa tohto roku koná pri príležitosti obnovy vodopádu v miestnom prírodnom parku.

"Návštevníci majú možnosť ochutnať tradičné uhorkové sendviče s kuracími nugetkami a dobré víno od vinára z nášho regiónu a spojiť piknik s návštevou kaštieľa a výstavy Žofia – Pani Krásnej Hôrky nielen počas bežných otváracích hodín, ale aj večer o 19.30 h v sprievode lektora v historickom kostýme," uviedla Judita Krajčiová z Múzea Betliar.

Vodopád nad rybníkom obnovuje múzeum prostredníctvom občianskeho združenia Andoras s finančnou podporou Nadácie VÚB Banky.

Na snímke múmia barónky Žofie Serédyovej. Foto: TASR/František Iván

Súčasťou sprievodných podujatí k výstave o grófke Žofii Serédyovej bola piatková (22.7.) prednáška historičky Historického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) Tünde Lengyelovej s názvom Žena na hrade v 17. a 18. storočí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.