Na letisku v Očovej budú pristávať parašutisti rýchlosťou 120 km/h

Ilustračné foto Foto: TASR

Očová 25. júla (TASR) - Nultý ročník Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov aj s účasťou verejnosti, uskutoční sa v sobotu 30. júla na letisku v Očovej v okrese Zvolen. Pilotovanie padákov je relatívne nová, moderná parašutistická disciplína, v ktorej sa rýchlosť pristátia športovca rovná takmer 120 kilometrom za hodinu.

Ide o zaujímavé športové podujatie, celodenné adrenalínové preteky, v rámci ktorých si zmerajú sily najrýchlejší parašutisti Slovenska.

Ako pre TASR za organizátorov uviedla Linda Luptáková, canopy piloting, čo je oficiálne medzinárodné pomenovanie tohto typu súťaže, zastrešuje atraktívne disciplíny. Súťažiť sa bude v troch - vzdialenosť, rýchlosť a presnosť.

Okrem súťažných skokov je pre účastníkov pripravený aj ďalší zaujímavý program – letecká akrobatická show, letová ukážka airchopperu (motorový paragliding), ukážka zoskokov reprezentantov Slovenska v presnosti pristátia či ukážka tandemového zoskoku. Počas celého podujatia bude možnosť vyhliadkových letov a tandemových zoskokov.

Majstrovstvá organizuje Skydiving club Banská Bystrica, o.z., firma padaj.sk a Parašutistický klub SNA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.