Maďarský expert: Zabrániť osamelým teroristickým činom je veľmi ťažké

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Budapešť 25. júla (TASR) - Zabrániť teroristickým činom osamelých páchateľov je ťažké, pretože nestojí za nimi sieť, ktorú by bolo možné odhaliť, a nekonajú ani na rozkaz. V súvislosti s nedávnymi útokmi v Nemecku to dnes v maďarskej štátnej televízii M1 povedal expert Celoštátneho kriminalistického ústavu (OKI) Szilveszter Póczik.

Podotkol, že títo teroristi nasledujú vzor napríklad izraelských útočníkov s nožmi, pričom ich cieľom je takisto dostať sa do správ médií.

V Nemecku, kde došlo v uplynulých dňoch k niekoľkým útokom osamelých vrahov, tajné služby odhalili v posledných rokoch vyše 50 pokusov o teroristické útoky.

Podľa Póczikových slov to bolo možné preto, lebo ich plánovali organizácie - a nie jednotlivci, ako tomu bolo v prípade mníchovskej streľby a útoku sekerou vo vlaku.

Vo všeobecnosti platí, že sklamaní ľudia, ktorí nemajú ciele, sú mimoriadne ovplyvnení mohutnou propagandou tzv. Islamského štátu, pričom v arabskom svete je obzvlášť sťažená činnosť tajných služieb, zdôraznil kriminalistický odborník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.