Návrhy na viacpodlažné parkovisko v Poprade sú na mestskom úrade

Ilustračná snímka Foto: František Iván

Poprad 25. júla (TASR) – Kritické parkovanie na Rastislavovej ulici na sídlisku Juh III v Poprade by malo vyriešiť viacpodlažné parkovisko. Mesto Poprad spomedzi 19 prihlásených projektov vybralo návrh, ktorý by sa podľa primátora mesta Jozefa Švagerka mal stať prototypom aj pri stavbe ďalších parkovísk v meste. Všetky návrhy, ktoré sa súťaže zapojili, si od dnes môžu Popradčania pozrieť vo vestibule mestského úradu.

Cieľom súťaže bolo získanie najlepšieho architektonicko-konštrukčného návrhu, ktorý okrem kvalitného dispozičného riešenia, konštrukčno-stavebnej a ekonomickej efektívnosti a ekologickej vhodnosti bude originálnym architektonickým dielom, ako prvým tohto druhu v meste. Viacpodlažné parkovisko má vzniknúť v lokalite, ktorá patrí medzi rezidenčné časti mesta a koncentruje sa tu najviac ľudí. V súčasnosti sa podľa Švagerka na parkovisku nachádza približne 100 parkovacích miest. Víťazný návrh počíta s 260 parkovacími miestami. „Pracujeme na tom, aby na Rastislavovej ulici bolo na jeden byt aspoň jedno parkovacie miesto,“ uviedol druhý viceprimátor mesta Pavol Gašper.

Verejnosť bude môcť prostredníctvom ankety vybrať aj víťaza spomedzi vystavovaných projektov. „Návrhy budú prezentované aj na internetovej stránke mesta. Na emailovú adresu parkovacidom@poprad.sk môžu občania mesta posielať svoje pripomienky nielen k víťaznému návrhu,“ doplnil komunikačný manažér mesta Marián Galajda. Primátor doplnil, že by bol rád, keby sa najmä obyvatelia Rastislavovej ulice vyjadrili k návrhu.

O pridelení financií z mestského rozpočtu na danú výstavbu budú ešte rozhodovať popradskí poslanci počas jedného z tohtoročných zasadnutí mestského zastupiteľstva. Parkovací dom na Rastislavovej ulici by mohol byť podľa Švagerka vybudovaný už počas budúceho roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.