Začala sa príprava pred výstavbou Národného futbalového štadióna

Z výstavby nového Národného futbalového štadióna v areáli starého ŠK Slovana Bratislava na Tehelnom poli 3. marca 2015 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer Foto: TASR Pavel Neubauer

Bratislava 18. augusta (TASR) - Pred začatím výstavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave sa v stredu 17. augusta dopoludnia začali prípravné práce. Informuje o tom na svojej oficiálnej webovej stránke ŠK Slovan Bratislava. Národný futbalový štadión by mal byť realitou najneskôr na začiatku roku 2018.

V priebehu 76 týždňov sa ho za 49,81 milióna eur bez DPH (59,77 milióna eur s DPH) zaviazal postaviť víťaz verejnej súťaže - spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s.r.o. Spoločnosť NFŠ, a. s., (do konca minulého roka Národný futbalový štadión, a. s.) ako investor už podpísala s vybraným zhotoviteľom zmluvu o dielo.

Nový futbalový štadión vyrastie v areáli pôvodného štadióna ŠK Slovan Bratislava, bude mať kapacitu viac ako 20.000 miest. Štát sa zaviazal dostavať a odkúpiť nekomerčnú časť štadióna. NFŠ poskytne štát dotáciu vo výške 27,2 milióna eur, avšak táto bude odpočítaná od kúpnej ceny. Akcionárom spoločnosti NFŠ je ŠK Slovan Bratislava futbal, a. s., ktorej predsedom predstavenstva je Ivan Kmotrík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.