OH2016: Američanky idú do finále štafiet na 4x100 m v opakovanom behu

Štafeta v zložení Tianna Bartolettová, Allyson Felixová, English Gardnerová a Morolake Akinosunová vyradila časom 41,77 s z finále reprezentáciu Číny. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 19. augusta (TASR) - Americká ženská štafeta na 4x100 m sa napokon predstaví vo finále OH v Riu de Janeiro, keď v opakovanom behu dosiahla najlepší čas zo všetkých účastníkov rozbehov. Informovala o tom agentúra DPA.

Štafeta v zložení Tianna Bartolettová, Allyson Felixová, English Gardnerová a Morolake Akinosunová vyradila časom 41,77 s z finále reprezentáciu Číny. Američanky pokazili štvrtkový rozbeh, keď Felixová tesne pred odovzdávkou zakopla a štafetový kolík hodila Gardnerovej na chrbát.

"Zakopla som a úplne stratila rovnováhu. Snažila som sa dostať k English, chýbal mi možno krok, ale padala som," opísala pre agentúru AP situáciu štvornásobná olympijská víťazka, ktorá už v Riu získala striebro na 400 m.

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) následne uznala protest USA a vylúčila brazílsku štafetu, keďže Kauiza Venanciová pred osudným momentom prekročila čiaru a sotila Felixovú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.