Na južnej Morave úraduje žltačka, v Brne dezinfikujú vozidlá MHD

Žltačka Foto: TASR/AP

Brno 19. augusta (TASR) - V nemocniciach na južnej Morave, ktorú sužuje epidémia žltačky, hospitalizovali za ostatný týždeň ďalších 20 ľudí. Počet nakazených žltačkou v Juhomoravskom kraji spolu s nimi vzrástol na 171, čo je desaťnásobok zvyčajného počtu v uplynulých desiatich rokoch, informoval dnes Český rozhlas. Upozornil, že najviac prípadov je v Brne a okolí.

Podľa hygienikov šíreniu žltačky napomáhajú prázdninové aktivity - pri veľkých zhromaždeniach ľudí, napríklad na festivaloch či v kempoch, ľudia nie sú až takí dôslední pri umývaní si rúk.

Nakazení musia byť hospitalizovaní najmenej týždeň.

Rad zamestnávateľov prijal podľa Českého rozhlasu kvôli epidémii preventívne opatrenia, napríklad biskup Vojtěch Cikrle vyzval kňazov, aby si častejšie a starostlivejšie umývali ruky. Dopravný podnik v Brne viac dezinfikuje vozidlá, magistrát nechal zaočkovať časť strážnikov a úradníkov a plánuje očkovať aj bezdomovcov, ktorí žltačku najčastejšie šíria.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.