VšZP dostala kvôli zmluve s Klinikou Kostka pokutu 75.000 eur

Na snímke Klinika Kostka v Bratislave Foto: klinika-kostka.com

Bratislava 31. augusta (TASR) – Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) pochybila pri uzatvorení zmluvy s Klinikou Kostka. Poukázal na to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), udelil jej pokutu vo výške 75.000 eur. Pozrel sa na zmluvu v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Úrad potvrdil svoj pôvodný návrh, výšku sankcie po odvolaní VšZP neznížil. Poisťovňa ju musí uhradiť do 30 dní.

Kontrolou úrad zistil, že VšZP na základe zmluvy uhrádzala z peňazí verejného zdravotného poistenia paušálnou cenou výkon CDT00, ktorý obsahoval aj výkony, ktoré nie sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia. "Tento výkon VšZP zazmluvnila len s týmto poskytovateľom," informovala TASR hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová. Špeciálny kód dostala Klinika Kostka v roku 2011. VšZP podľa ÚDZS nenakladala s peniazmi z verejného zdravotného poistenia efektívne a hospodárne.

VšZP zmluvu s Klinikou Kostka zrušila tento rok v odbornosti fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, nie je platná od prvého júla. "Z dôvodu zabezpečenia zdravotnej starostlivosti pre poistencov VšZP bude poskytovať iba zdravotnú starostlivosť v odbornosti psychiatria a neurológia v dvoch ambulanciách v Spišskej Belej," povedala v utorok (30. 8.) pre TASR Alena Michalicová štátnej zdravotnej poisťovne.

Na zmluvu kliniky so štátnou poisťovňou poukázal vo februári poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý (nezaradený, vtedy #Sieť). Upozornil, že jej majiteľovi Pavlovi Kostkovi sa za druhej vlády Roberta Fica (Smer-SD) začalo dariť. Ten kritiku odmietol a označil ju za predvolebnú kampaň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.