V Považskej Bystrici zrekonštruujú Mestský úrad za skoro 800.000 eur

Na ilustračnej snímke budova počas rekonštrukčných prác Foto: TASR/Erika Ďurčová

Považská Bystrica 31. augusta (TASR) - Budova Mestského úradu (MsÚ) v Považskej Bystrici prejde modernizáciou a energetickou optimalizáciou za približne 800.000 eur. Investíciu bude mesto financovať z Operačného programu Kvalita životného prostredia a vlastných zdrojov, informovala TASR hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Kováčiková.

Celkové oprávnené výdavky projektu pod názvom Zníženie energetickej náročnosti budovy MsÚ Považská Bystrica schválilo Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre operačný program vo výške 821.799,65 eur, finančná spoluúčasť mesta predstavuje 41.089,98 eur. "Investícia rieši modernizáciu a energetickú optimalizáciu verejnej budovy, v ktorej je situovaná miestna samospráva a mestská polícia. Práce sa pritom budú týkať starej časti budovy, ktorá je v nevyhovujúcom stave, jej estetická hodnota je negatívna a prevádzka finančne náročná," uviedla Kováčiková.

Projekt rieši zateplenie pôvodného objektu a spojovacej chodby MsÚ. Práce zahŕňajú zateplenie obvodového plášťa celého pôvodného objektu vrátane zasadacej miestnosti, strechy zasadačky a rozptylového priestoru pred zasadačkou, modernizáciu osvetlenia, novú omietku, nové klampiarske výrobky a výmenu dverí a starých okien za nové – plastové. "Vďaka tomu sa zníži energetická a finančná náročnosť prevádzky budovy, zvýši sa tepelná pohoda v budove a estetický dojem z nej, zníži sa množstvo produkovaných emisií. Budova sa stane funkčnejšia, reprezentatívnejšia, dôstojnejšia a bezpečnejšia," skonštatovala hovorkyňa mesta.

"Ide o veľmi pozitívnu investíciu, pretože polovica úradu je zrekonštruovaná a polovica pôvodná, čo spôsobuje problémy pri regulácii tepla. Projekt bol nasmerovaný hlavne na tepelné úspory. Sme radi, že sme boli vo výzve úspešní a získali sme potrebné financie na rekonštrukciu, ktorá prinesie veľmi veľké úspory na energiách," dodal primátor mesta Karol Janas.

Budova mestského úradu bola uvedená do užívania 11. júna 1975, pričom na jej starej časti doteraz neboli realizované žiadne väčšie opravy. V súčasnosti mesto uskutočňuje verejné obstarávanie na realizátora rekonštrukcie, ktoré je v záverečnej fáze. "Radnica verí, že sa s prácami začne v jesenných mesiacoch, všetko však bude záležať od toho, kedy verejné obstarávanie schváli riadiaci orgán," dodala Kováčiková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.