O'Neal, Iverson a Jao Ming vstúpili do Siene slávy NBA

Shaquille O´Neal Foto: TASR/AP Photo

Springfield 10. septembra (TASR)- Sieň slávy zámorskej basketbalovej NBA sa v piatok rozrástla o tri veľké mená. Do legendárnej spoločnosti vstúpili Shaquille O'Neal, Allen Iverson a Jao Ming.

O'Neal vo svojom prejave poďakoval spoluhráčovi z Los Angeles Lakers Kobemu Bryantovi. "Dotlačil ma k trom titulom a taktiež aj k odchodu do Miami, kde som získal štvrtý," uviedol slávny Američan, ktorý odohral v NBA dlhých 19 sezón. Trikrát ho ocenili titulom najužitočnejšieho hráčom finálovej série a v roku 2000 sa stal MVP celej sezóny. Na OH 1996 v Atlante bol členom zlatého amerického Dream Teamu.

Iverson patril postavou medzi najmenších basketbalistov súťaže, napriek tomu bol štyrikrát najlepším strelcom NBA. V roku 2001 ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča ligy. "Ďakujem Bohu za požehnanie a za to, že zo mňa urobil takého človeka. Človeka, ktorého miluje rodina, spoluhráči a fanúšikovia. Nemám si čo vyčítať," citovala Iversona agentúra DPA.

Naopak Jao Ming s 229 centimetrami sa stal najvyššou postavou Siene slávy. "Vážim si to. Zostanem celý život houstonskou 'raketou'," vyslovil sa slávny Číňan.

Medzi ďalšími ocenenými sú napríklad Cumberland Posey, ktorý dominoval v basketbale na začiatku minulého storočia, tréner Michigan State Tom Izzo alebo Jerry Reinsdorf, tvorca neporaziteľného tímu Chicaga Bulls v deväťdesiatich rokoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.