Košickú zoo zaplnia desiatky maskotov z obľúbených rozprávok

Ilustračná snímka Foto: TASR

Košice 10. septembra (TASR) – Do košickej zoo v nedeľu (11.9.) zavíta vyše 50 postavičiek, medzi ktorými nebudú chýbať zvieratká z rozprávky Madagaskar, Pat a Mat, populárne tváre z rozprávok Walta Disneyho, ale aj slovenskí hrdinovia či Vranka, maskot Hokejového klubu HC Košice. V zoologickej záhrade vo východoslovenskej metropole sa uskutoční štvrtý ročník podujatia Veľký festival maskotov.

Deti sa s maskotmi budú môcť odfotiť a v rámci programu aj zabaviť. Môžu sa tiež zapojiť do ich pochodu a spoločného tanca. Súčasťou podujatia, ktoré sa začne o 14.30 h, bude i pódiový program. Nebudú chýbať sprievodné aktivity ako tvorivé dielne či maľovanie na tvár. „Podujatie je spestrením začiatku školského roka. V tomto roku sme venovali zvýšenú pozornosť kvalitnému organizačnému zabezpečeniu. Posilníme predaj vstupeniek, k dispozícii budú dočasné parkoviská a aj kyvadlová doprava. Sme radi, že zoo opäť ponúkne verejnosti jedno zo zmysluplných podujatí,“ uviedla Eva Malešová z košickej zoologickej záhrady.

V rámci podujatia bude prebiehať aj charitatívna tombola. Výťažok z nej poputuje Nadácii pre deti Slovenska, ktorá prostredníctvom Grantového programu Hodina deťom podporuje každoročne niekoľko desiatok projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Na festivale bude prítomný aj maskot Hodiny deťom, veselý Hugo. Záštitu nad podujatím prevzala viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.